Maliye Bakanı’na Süper Af Yetkisi

AK Parti’nin hazırladığı ve son ‘torba’ya eklediği kanun teklifinin yasalaşması halinde Maliye Bakanı Naci Ağbal, sadece doğal afette değil, ekonomik kriz dahil olmak üzere bölgesel ya da ülke genelinde meydana gelebilecek her türlü halde borçları faizsiz veya düşük faizle erteleyebilecek.

Hürriyet Gazetesi’nden Aysel Alp’in haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın TBMM Başkanlığı’na verdiği son torba yasa teklifinde, 6183 sayılı ‘Amme Alacaklarının Tahsili Kanunu’nda değişiklik yapılması dikkat çekti. Buna göre deprem, sel, yangın gibi afetlerde zor duruma düşen vatandaş ve şirketlere mücbir (zorlayıcı) sebep ilan ederek borçlarını faizsiz veya düşük faizle erteleme uygulamasının kapsamı genişliyor. Teklifin yasalaşması halinde Maliye Bakanı sadece doğal afette değil, ekonomik kriz dahil olmak üzere bölgesel ya da ülke genelinde meydana gelebilecek her türlü halde mücbir sebep ilan edebilecek. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, bir grup gazeteciyle sohbetinde, “Şu an Türkiye ekonomisinde mücbir sebep ilan edilecek bir durum mu var, böyle bir düzenleme yapılıyor” sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘TÜRKİYE KAPALI BİR EKONOMİ DEĞİL’

“Bazen öyle gelişmeler oluyor ki işletmelerin yapabileceği bir şey kalmıyor. Bir anda siz ümitlenmiş müşteriyi büyütmeye çalışırken bir bakıyorsunuz dünya konjonktürü, ülkede üst üste seçimlerin olması rüzgar bir anda

İçeriğin geri kalanını görmek için GİRİŞ yapmanız veya ÜYE olmanız gerekmektedir.

Vergi ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için

Canlı Sohbet Yapabilirsiniz

Hemen Tıkla

 

Soru ve sorunlarınız için derneğimize üye olabilirsiniz. Hemen Mesaj Gönder: https://m.me/versavorg