fbpx

Arşiv etiketleri: Danıştayca verilen “bozma kararları” üzerine mükellefler vergi dairesine ödeme yapacak mıdır?

Danıştayca verilen “bozma kararları” üzerine mükellefler vergi dairesine ödeme yapacak mıdır?

Danıştayca verilen “bozma kararları” üzerine mükellefler vergi dairesine ödeme yapacak mıdır? sorusuna cevap olarak bildiği gibi,213 sayılı VUK’nun 112. maddesinde “özel ödeme zamanları” belirtilmiştir. Maliye Bakanlığı konuyla ilgili olarak yayımladığı bir iç genelgede ortaya çıkabilecek tereddütleri ortadan kaldırmaya çalışmıştır.[1] Buna göre, Danıştay tarafından verilen bozma kararları üzerine ilgili vergi mahkemesi tarafından yeniden verilen kararlarda, bozulan […]